yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWyższy plon o wysokiej jakości. Jak uzyskać dodatkowe 10-15% przy zbiorach ziemniaków?

Wyższy plon o wysokiej jakości. Jak uzyskać dodatkowe 10-15% przy zbiorach ziemniaków?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Uprawa ziemniaków nie należy do łatwych. Producenci mają przed sobą wiele wyzwań, a towar musi spełniać określone wymagania. Jak więc uzyskać o 10-15% wyższy plon, który będzie wyróżniał się świetną jakością? Odpowiedzią jest technologia DSG. 

I Ogólnopolskie Targi Ziemniaczane

W minionym sezonie mieliśmy okazję uczestniczyć w I Ogólnopolskich Targach Ziemniaczanych, które odbywały się w Gronowicach. Warto przy tym zauważyć, że produkcja ziemniaków cieszy się w Polsce dość dużym zainteresowaniem. Nasz kraj pozostaje ponadto jednym z największych producentów w całej Europie. Warunki pogodowe okazały się wprawdzie wyjątkowo niesprzyjające, ale to nie przeszkodziło, aby zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami, które zaprezentowano podczas wydarzenia.

Technologia Don’t Stop Growing (DSG)

Wśród różnorodnych rozwiązań, skierowanych dla producentów ziemniaków, wyróżnić możemy technologię Don’t Stop Growing, którą przedstawił Artur Śliz z firmy Osadkowski. Na czym ona polega? Produkcja ziemniaków nie należy do łatwych. Wraz z biegiem lat powierzchnia uprawy tego właśnie warzywa spadła. Zarazem od producentów, którzy wciąż zajmują się produkcją, wymaga się odpowiedniej jakości. Szczególnie w przypadku, w którym surowiec przeznaczony zostanie do przetwórstwa, produkcji frytek czy chipsów.

Uzyskanie najlepszych efektów umożliwia wspomniana technologia DSG. Składa się ona z kilku produktów, które stosowane już od początku sezonu zapewnią wzrost plonów nawet o 10-15%. Więcej szczegółów zdradzi ekspert Artur Śliz w poniższym materiale filmowym.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl