yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNiełatwy sezon ziemniaczany w Holandii

Niełatwy sezon ziemniaczany w Holandii

Informacje, jakie otrzymaliśmy od plantatorów ziemniaków w Holandii wskazują, że tegoroczny sezon ziemniaczany nie należy do najłatwiejszych. Wiosną, podobnie jak w Polsce, dość długo było zimno, co opóźniło wegetację roślin. Niska temperatura podczas tuberyzacji, czyli wykształcania się bulw spowodowała, że rośliny ziemniaka niezależnie od odmiany, zawiązały mniejszą liczbę bulw, co przełoży się na ogólnie niższe plony niż zakładano przed sezonem.

W dalszej części sezonu w Holandii notowano częste opady deszczu. W niektórych rejonach były one bardzo obfite i sięgały nawet 100 mm na dobę. Holendrzy podkreślali, że dzięki dobremu zdrenowaniu pól i możliwościom szybkiego odprowadzenia wody, starali się nie dopuścić do powstawania zastoisk wodnych, bo w takich warunkach ziemniak gwałtownie traci jakość i tym samym wartość handlową. Dla holenderskich producentów ziemniaków jakość bulw jest priorytetem. W tym sezonie przewidują oni, że będzie ona dobra,z kolei plon będzie niższy niż zakładano. W tym sezonie Holendrzy mają problemu z parchem ziemniaka.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl