Precyzyjne sadzenie ziemniaków z nową sadzarką Grimme

Grimme GL 420 Exacta – to nowy model sadzarki z układem elementów sadzących. Specjalna konstrukcja sadzarki GL 420 Exacta sprawia, że odległość między miejscem wysadzenia bulwy a formowaczem redliny, jest mniejsza w porównaniu z innymi sadzarkami na rynku.

Niewielki odstęp między wylotem bulw a blachą formującą zapewnia wysadzenie bulw zawsze w środku redliny, także na pochyłościach. Mechaniczny sprzęg między bruzdownikiem a formowaczem umożliwia precyzyjne zachowanie głębokości sadzenia. Do wzruszenia gleby za ciągnikiem na tej sadzarce był zamontowany frez, ale opcjonalnie może to być brona wirnikowa, zależnie od warunków glebowych w jakich ma pracować. Kompaktowa budowa maszyny i brak kół jezdnych zapewniają, że gleba za narzędziem uprawowym nie jest ponownie ugniatana. Maszyna wyróżnia się dobrą zwrotnością. Sadzenie i jednoczesne formowanie redlin eliminuje dodatkowe przejazdy po polu, ale nie można wysadzić bulw zbyt wcześnie. Trzeba poczekać, aż gleba będzie dostatecznie ogrzana. W tym roku do jej pracy warunki zdawały się być bardzo dobre.

Sadzenie ziemniaków sadzarką Grimme GL 420 Exacta
Precyzyjne zachowanie głębokości sadzenia bulw

Więcej informacji przeczytają Państwo w najbliższym wydaniu miesięcznika Warzywa (5/2019). Zapraszamy do prenumeraty w naszym sklepie internetowym: www.plantpress.pl

Film, tekst i fot. A. Andrzejewska

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności