Ceny rosyjskich pomidorów rosną drugi tydzień z rzędu

Pomidory szklarniowe

Według analityków z EastFruit, w Rosji ceny pomidorów ponownie zaczęły rosnąć. Głównym powodem tego, zdaniem operatorów rynkowych, jest dość gwałtowne zmniejszenie podaży.

Zgodnie z codziennym monitoringiem projektu, rosyjskie szklarnie nie chcą obecnie sprzedawać pomidorów za mniej niż 60-120 rubli/kg (3,3-6,6 zł/kg), w zależności od jakości i wielkości partii. Zatem tylko w weekend cena pomidorów szklarniowych wzrosła średnio o 20%.

Według producentów podaż pomidorów szklarniowych w tym tygodniu gwałtownie spadła z powodu upałów. Ponadto chłodna pogoda na początku lata spowodowała znaczne opóźnienie rozpoczęcia zbiorów pomidorów gruntowych, a dziś producenci z Południowego Okręgu Federalnego zgłaszają częściową utratę plonów pomidorów z gruntu.

Warto zauważyć, że dziś pomidory w Rosji kosztują już średnio o 33% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie operatorzy rynkowi nie odrzucają możliwości spadku ceny w najbliższej przyszłości, po rozpoczęciu zbioru pomidorów w gruncie.

Źródło: eastfruit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności